Nakvynės namai

Nakvynės namai

Jaunimo nakvynės namai − tai bendrabučio tipo viešbutis, siūlantis itin pigią nakvynę. Paprastai turistautojams siūlomi keli dideli kambariai, kuriais tenka dalytis su kitais nakvynės namų svečiais (viename kambaryje būna nuo 2 iki 30 lovų), be to, svečiams siūlomas bendras dušas, tualetas, virtuvė ir poilsio kambarys. Miegamieji gali būti skirti tik moterims, tik vyrams arba abiejų lyčių svečiams. Asmeninius daiktus patariama laikyti specialiose rakinamose spintelėse, tačiau dažniausiai už jas imamas papildomas mokestis. Tiesa, vertindami svečių patogumą, vis daugiau nakvynės namų siūlo ir vienviečius bei dviviečius kambarius.

 

Paprastai nakvynės namai įkuriami didžiuosiuose miestuose, o visos paslaugos teikiamos už itin žemą kainą. Taip miesto svečiams sudaroma išskirtinė galimybė susipažinti su lankytino krašto kultūra, architektūriniais paminklais, vietiniais restoranais ir tradicijomis. Pirmieji jaunimo nakvynės namai buvo įkurti dar 1912 m. Vokietijoje. Svarbiausias šio idėjos tikslas buvo suteikti galimybę neturtingiems ir jauniems žmonėms susipažinti su pasauliu ir svetimomis kultūromis. Tiesa, Lietuvoje tokio tipo paslaugos pradėtos teikti vos prieš keliolika metų.

 

Nors šiuo metu jau­ni­mo nak­vy­nės na­mai visoje tu­ris­tų ap­gy­ven­di­ni­mo pa­slau­gų rin­ko­je sudaro vos kelis procentus, vis dėlto klientų srautas nuolatos didėja – svečiai, bent kartą pabuvoję jaunimo nakvynės namuose, patvirtins, kad ši vieta palieka neišdildomą įspūdį visam gyvenimui. Čia į vie­ną vietą susiburia žmonės, atvykę iš įvairiausių pasaulio kraštų, gyvenantys pagal skirtingas tradicijas ir besiremiantys skirtingomis vertybėmis. Tai puiki galimybė praplėsti savo žinių akiratį ir susirasti naujų draugų. Nakvynės namų svečių sąrašą vis dažniau papildo ir vyresnio amžiaus lankytojai, kurių pajamos nėra ribotos. Dažniausiai čia apsistoja žmonės, kurie nuo mažų dienų pamėgo tokį keliavimo būdą ir vertina visus jaunimo nakvynės namų teikiamus privalumus.

 

Jaunimo nakvynės namai Vilniuje yra įsikūrę patogiose miesto vietose, iš kurių galima lengvai pasiekti svarbiausius sostinės istorinius ir architektūrinius paminklus. Be to, už kelių žingsnių turistų laukia teatrai, restoranai, naktiniai klubai, barai ir parduotuvės. Natūralu, kad vasaros metu, kuomet miesto gatvėse aidi gyva muzika, o teatro scenos rengia įspūdingus pasirodymus, laisvų vietų šiuose namuose pastebimai sumažėja. Jei mieste vyks­ta di­des­ni renginiai, rasti nakvynės vietą gali būti itin sunku, todėl, planuodami kelionę, kambario rezervacija turėtumėte pasidomėti kiek įmanoma anksčiau.

 

Žinoma, jei norite ramaus poilsio ir malonaus aptarnavimo, greičiausiai jaunimo nakvynės namai neatitiks jūsų poreikių – svečiams siūlomos bendro naudojimo gyvenamosios patalpos, miegamaisiais tenka dalytis su kitais miesto svečiais, todėl ramiam poilsiui gali trukdyti triukšmas ir neramios sielos turistautojai. Be to, tokioje vietoje visuomet trūks privatumo ir nuosavos erdvės. Vis dėlto nusprendę pailsėti šiuose namuose, gausite visą privalumų komplektą. Pirmiausia, nakvynė kainuos kur kas pigiau nei kituose viešbučiuose, kuriuose siūloma nakvynė su pusryčiais. Jaunimo nakvynės namų kainos visoje Europoje yra gana panašios, todėl galėsite tiksliai planuoti finansus ir atliekamus pinigus skirti suvenyrams, pažintinėms kelionėms, turistiniams žygiams ar kitokio tipo pramogoms. Be to, ilsėdamiesi nakvynės namuose, jausitės laisvai ir turėsite išskirtinę galimybę bendrauti su turistais iš viso pasaulio.