Kas geriau: viešbučiai ar hosteliai Vilniuje ir kituose miestuose?

Kas geriau: viešbučiai ar hosteliai Vilniuje ir kituose miestuose?

Kiekvienas laukdamas atostogų planuoja, kur vertėtų nukeliauti, ką pamatyti šiemet. Vieni renkasi poilsines keliones prabangiuose viešbučiuose, kiti orientuojasi į pažintines keliones, nori kuo daugiau apkeliauti, kuo daugiau pamatyti ir sužinoti, o nakvynės vieta šiuo atveju tikrai nėra svarbi. Pakalbėkime kiek daugiau apie pastaruosius ir tai, kodėl hostelis šiuo atveju yra žymiai geriau nei viešbutis.

 

Visų pirma, jei jūsų kelionės tikslas yra ne sėdėti vienoje vietoje ir gaudyti saulės spindulius, o pamatyti kuo daugiau įdomių vietų, jums nakvynę rekomenduojama rinktis hostelyje. Naktis šioje įstaigoje jums kainuos gerokai mažiau nei viešbutyje ir likusius pinigus galėsite išleisti muziejams, pramogoms, lauktuvėms ir kitiems pirkiniams. Taigi, hosteliai Vilniuje, Paryžiuje, Romoje ir daugybėje kitų miestų yra sukurti tiems keliautojams, kurie išleisdami kuo mažiau pinigų nori pamatyti kuo daugiau įspūdingų vietų ir patirti nepamirštamų nuotykių. Dar vienas hostelių privalumas yra patogi jų viena. Dažniausiai jie būna įsikūrę strategiškai patogiose vietose – pačiame miesto centre ar visai arti jo. Taigi apsistoję hostelyje į visas pagrindines lankytinas vietas galėsite nueiti pėsčiomis ir tokiu būdu sutaupysite pinigų viešojo transporto bilietams. Be abejonės, prieš atvykstant į hostelį rekomenduojama užeiti į turistų informacijos centrą, kuriame jums suteiks visą informaciją apie tai, ką geriausia būtų aplankyti konkrečiame mieste, kaip ten nuvykti, į kokius renginius nueiti. Jeigu užsukti į turistų informacijos centrą nėra galimybės, pasiteiraukite to paties hostelio administratoriaus. Tikėtina, jog jis jums suteiks panašią informaciją ir dar duos keletą lankstinukų su turistų lankomomis vietomis bei miesto žemėlapį.

 

Dažniausi hostelių lankytojai yra jauni žmonės arba tie, kuriems kelionės yra gyvenimo būdas ir jie išmaišė didžiąją dalį pasaulio. Keliautojai už itin nedidelę kainą gauna švarią patogią lovą, galimybę nusiprausti (vonia ar dušas dažniausia būna bendro naudojimo), pasigaminti valgyti, naudotis internetu. Nakvynės namai, t. y., hosteliai Vilniuje ar kituose Lietuvos ir pasaulio miestuose, keliautojams siūlo kambariuose apsigyventi ne po viena ar kelis, kaip yra įprasta viešbučiuos, o po aštuonis ar net daugiau. Taigi, vienas iš didžiausių hostelių trūkumų ne vienam gali pasirodyti privatumo stoka. Iš kitos pusės, tai gali būti ir didžiulis privalumas, kadangi galite sutikti bendraminčių ir susirasti draugų iš viso pasaulio.

 

Be abejo, apsistojus hostelyje jūs neturėsite tokios prabangos kaip viešbučiuose. Ten jūsų kambarys kiekvieną dieną bus sutvarkomas, turėsite asmeninę erdvę, kurios priežiūra nereikės rūpintis. Esant poreikiui, jums į kambarį bus atnešta maisto ar gėrimų. Tai žinoma, gerokai didesnis komfortas bei privatumas, nei apsistojant hosteliuose. Tačiau viešbučių kaina įprastai būna dvigubai ar net daugiau didesnė nei hostelių. Tai sau dažniausiai leidžia keliaujančios šeimos su nedideliais vaikais, ar gana pasiturintys verslininkai.

 

Gerai žinodami hostelių privalumus ir trūkumus galite nuspręsti ar jums tinkamas toks nakvynės būdas, ar vis dėlto labiau norėtumėte nakvoti viešbutyje. Viskas  priklauso nuo kiekvieno įpročių, pomėgių ir poreikių. Tačiau pagalvokite apie tai, kad daug smagiau nueiti į muziejų, papramogauti ar atvežti artimiesiems lauktuvių iš kelionės nei išleisti daugybe pinigų prabangiai nakvynei. Juk kelionės tikslas yra nuotykiai ir žinios, o ne plati minkšta lova.